Gala ZIUA CARGO și-a anunțat câștigătorii

06 decembrie 2021, 10.18 - Afaceri   Social   Evenimente

București - 06 decembrie 2021 -

International Alexander a câștigat concursul Romanian Transport Company of the Year 2021. Podiumul competiției a fost completat de Dunca Expediții (locul II) și Ost Transport (locul III). La categoria „Flote mici”, premiul a fost câștigat de MC Trans.

Premiile speciale au fost adjudecate de către companiile aflate pe primele două locuri ale podiumului. Astfel, Premiul pentru Siguranță Rutieră și Premiul pentru Protecția Mediului au mers către Dunca Expediții, iar Premiul pentru Stabilitate Financiară și Premiul pentru Popularitate (cea mai votată companie pe site-ul ziuacargo.ro) au fost câștigate de International Alexander.

Concursul Romanian Transport Company of the Year a ajuns la cea de-a 12-a ediție, juriul care stabilește câștigătorii fiind alcătuit din reprezentanți ai autorităților, asociațiilor patronale și specialiști în transporturi.

.

Cuvinte cheie:  Romanian Transport Company of the Year 2021  concurs  premii speciale  castigatori

Mediafax nu îşi asumă în nici un fel răspunderea pentru conţinutul comunicatelor, oferind numai suportul tehnic pentru transmisia acestora.